Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ogólnopolska kampania społeczna „Już jesteś?”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej dołączyło do kampanii „Już jesteś?” i poszukuje kandydatów na rodziny zastępczej dla dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, gdyż z różnych przyczyn np. przemocy domowej, zaniedbania, nie mogą mieszkać z własnymi rodzinami. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej dzieci znalazło rodziców zastępczych, dlatego zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej       https://rodziczastepczy.pl/

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 29 6455398 

Twórcami kampanii “Już jesteś?” jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”. Organizacja pozarządowa realizuje projekt w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursu ofert „Realizacja kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Edycja 2023".

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat rodzicielstwa zastępczego oraz dążenie do rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej.

W ramach projektu powstały:

  • Konferencja pt. „Już jesteś?” Rodzicielstwo Zastępcze: Wyzwania i Sukcesy,
  • strona internetowa https://rodziczastepczy.pl/ - źródło wiedzy na temat rodzicielstwa zastępczego,
  • infolinia o numerze 22 490 80 50. Eksperci od poniedziałku do piątki w godzinach 10:00 - 20:00 oraz w soboty o godzinie 10:00 do 16:00 są dostępni dla każdej osoby zainteresowanej rodzicielstwem zastępczym,  
  • spoty telewizyjne radiowe,
  • poradnik jak zostać rodzicem zastępczym,
  • banery dostępne przestrzeni medialnej.

Zachęcamy do śledzenia social mediów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Na bieżąco będą się tutaj pojawiać kolejne informacje i materiały wypracowane w ramach kampanii.