Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

NABÓR OSÓB CHĘTNYCH DO PRZYSTĄPIENIA DO PROGRAMU KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC DOMOWĄ W 2024r.

Utworzono dnia 04.06.2024

Logo PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej informuje o rozpoczęciu naboru uczestników do utworzenia grupy terapeutycznej Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w domową.

Program korekcyjno – edukacyjny dla sprawców przemocy  skierowany jest do dorosłych osób zamieszkujących na terenie Powiatu Ostrowskiego, które nie radzą sobie z kontrolowaniem  i opanowaniem własnych negatywnych emocji oraz stosujących przemoc wobec swoich bliskich.

Celem programu jest ukształtowanie postawy partnerskiej, budowa szacunku w stosunku do innych osób i ponoszenie odpowiedzialności za zachowania agresywne. Program ma charakter edukacyjny i korekcyjny. W części edukacyjnej uczestnicy zapoznają się z wiedzą na temat zjawiska przemocy rozumianej jako działanie intencjonalne. Poznają negatywne normy i wzorce kulturowe, wykorzystywane do wspierania postaw dominacji i zachowań kontrolujących sprawcy wobec ofiary. Oddziaływania korekcyjne polegają głownie na praktycznych ćwiczeniach w jaki sposób zastępować przemoc, trenować umiejętności społeczne i zachowania asertywne, a także uczyć się konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.

Możliwość przystąpienia do programu mają wszystkie zainteresowanie osoby dorosłe, zarówno kobiety jak i mężczyźni którzy stosują przemoc domową, w tym w szczególności:

  • osoby, które same zgłaszają się do uczestnictwa w programie lub zostaną skierowane przez Zespoły Interdyscyplinarne, pracowników socjalnych, sąd, kuratorów sądowych, komisji rozwiązywania problemów alkoholowych lub inne osoby, które powzięły wiadomość o stosowaniu przez nich przemocy wobec bliskich;
  • osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie;
  • osoby wobec, których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno – edukacyjnych;
  • osoby uzależnione od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych po zakończonym programie psychoterapii uzależnień;
  • osoby, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie korekcyjno – edukacyjnym dla osób stosujących przemoc domową.

Udział w programie oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych jest bezpłatny.

Realizacja Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc Domową na terenie Powiatu Ostrowskiego planowana jest w bieżącym roku w okresie sierpień – październik 2024r.

W Programie będzie brało udział minimum 5 osób, nie więcej niż 10 osób. Rozpoczęcie Programu Korekcyjno-Edukacyjnego rozpocznie się po zebraniu  grupy uczestników.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Programu powinny zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej ul. Widnichowska 20 w celu złożenia Karty zgłoszeniowej do uczestnictwa w Programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc domową.

Kontakt

Telefon: 29 645 53 98

E-mail: pcpr@powiatostrowmaz.pl

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 29

W poprzednim tygodniu: 215

W tym miesiącu: 463

W poprzednim miesiącu: 899

Wszystkich: 49633

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Dawid Kaszuba

e-mail biuro@rodostar.pl